top of page
IMG_2560.jpg

Інтеграція ветеранів у цивільне суспільство

Мета проєкту: підтримати соціальну активність ветерана, та перенаправити його енергію в корисну для нього самого справу в цивільному житті.

Ветеран війни – людина соціально активна, особливо бійці добровольці, які першими вирушили на фронт. Однак з війни ніхто не повертається таким, як туди йде. ПТСР, який є у кожного, хто воював, ускладнюється тим, що цивільна більшість не здатна зрозуміти тих, хто пройшов крізь війну. І в такій ситуації, ветеран стає відірваним від суспільства. На щастя існує велика кількість ветеранських об’єднань, де люди можуть спілкуватися з тими, хто їх розуміє і не відчувати самотності. Однак спілкування з рівними – це лише частина від необхідного. Адже ветерану потрібно повернутись до цивільного життя і навчитися жити серед людей, які не знають, що таке війна. Тому потрібен певний «міст», який з’єднає ветеранів та цивільних і стане для них спільною темою, яка замінить війну. Тим самим інтегрує ветерана в цивільне суспільство. Водночас цивільне суспільство, сприйматиме ветерана з усією належною повагою.

Таким «мостом», про який написано в анотації, ми обрали – велосипед!
Переваги велосипеду, як активності та соціальної адаптації наступні:
Вело прогулянки позитивно впливають не тільки на фізичний, а й на психологічний стан людини. Навіть зменшують депресивні стани.
Під час вело прогулянки, людина знаходиться на безпечній соціальній дистанції, що важливо під час пандемії.
Вело спільнота – це група, яка має певні зовнішні ознаки та внутрішню культуру, що має подібність до ветеранської спільноти та полегшує інтеграцію ветерана.
Вело спільнота постійно збільшується.
Завдяки мобільності, до спільноти можна залучити ветеранів з невеличких сіл та міст, де ветеранів дуже мало і немає можливості створювати там об’єднання. Тому зараз багато з УБД залишаються наодинці.
На першому етапі реалізації нашого проєкту, ми організували відзначення важливих для ветеранів свят, таких як «День добровольця», «Покрова» тощо, за допомогою вело пробігів. Таким чином ми досягаємо двох цілей:
Військово-патріотичне виховання.
Залучення ветеранів до цивільного руху.
Наступним етапом реалізації нашого проєкту, мають стати міжміські велопробіги, задля залучення до нашого руху ветеранів з невеличких населених пунктів.
Третім етапом реалізації проєкту буде допомога в придбанні велосипедів усім ветеранам, хто цього потребує.

Інтеграція ветеранів у цивільне суспільство: Programs
bottom of page